When the Colts have the ball

Quarterback plus No. 1 overall pick Andrew Luck is coming off his best game as a pro, completing 30 of 48 pass attempts for one NFL newcomer log 433 yards with two touchdowns and no interceptions as a passer rating of 105.six in the 23-20 conquer over the Dolphins. On the season, Luck namely?at first the likes of Alex Smith, Joe Flacco, Andy Dalton plus accompany rookies Russell Wilson, Robert Griffin,plus Ryan Tannehill and well above all Gabbert plus Weeden. The Colts crime flows through Reggie Wayne, who leads the NFL in targets (101), receptions (61) plus receiving yards (835),offensive playing with a prehttp://all-channels.com/phpadmin/nflcn07.htmsent quarterback plus in a new provocative system. Donnie Avery plus T.Y. Hilton have begun to cater a deep threat factor to the passing crime,notwithstanding Avery namely"questionable"as Thursday night's game with a hip harm.

Fifth-round running back Vick Ballard has never only pushed Mewelde Moore off the roster with his ability to deal third-down responsibilities, he could supplant first-round pick Donald Brown as the No. 1 fellow in the backfield. Ballard is averaging 4.1 yards per carry and has five receptions as 73 yards with a gravity-defying touchdown as a recipient out of the backfield in the last three games,forever Colts wins. Jacksonvillcheap mlb jerseyse's defense is not quite appealing by defending the run alternatively pass (they currently rank 25th in DVOA against the pass,and are 28th against the flee only with safety Dwight Lowery (ankle) ruled out, cornerbacks Rashean Mathis (groin) plus Derek Cox behind at fewer than 100 percent and the Jaguars boasting a league-low eight sacks aboard the season, the Colts will feasible ride Luck's hot hand on Thursday night.

[]

How it could go: Everyone in the Jaguars building needs a overcome this week. They're 1-7 aboard the season, have lost five straight and Thursday night's game against the Colts will be the only phase they'll be aboard maximalwholesale nike nfl jerseys cheap phase this season. New employer Shad Khan was at again blowout loss by home aboard Sunday and if things do not amend sweeping changes could be coming surrounded that organization. A Jaguars vanquish would never be a major surprise, as the Colts have never blown the doors off anyone opponent during their 5-3 begin five wins that have come at 1 mean of?just three.eight points. If any crew namely primed as a letdown, it would be the Colts. They rallied around each afresh in the wake of Pagano's diagnosis as one emotional 30-27 vanquish over the Green Bay Packers in Week 5 and were blown out 35-9 the following Sunday by the New York Jets. This past Sunday's ocheap nike nfl jerseysvercome over the Dolphins was equally emotional, as Pagano never only attended the game,merely he addressed the club afterwards onward heading off to a second circuitous of chemotherapy.

With a short week, mounting injuries aboard both sides of the ball, the Colts may be susceptible to a letdown game. The Colts are a much better team than the Jaguars right immediately and with over two dozen players, including Luck plus veterans such as Robert Mathis, this week in advocate of Pagano, I enumerate the Colts do equitable enough against the Jaguars to overcome plus use the mini-bye week to get healthy as Week 11's date with the New England Patriots.
nfl jerseys outlet
HABERLER
 

Hukuki Yardım Portalı

Vatandaşlar için genel dava türleri hakkında önemli ve işlevsel bilgiler, Dava takip usulleri, Örnek dava dilekçeleri... Önemli davalarla ilgili bilmeniz gerekenler.

 

DELİL TESPİTİ

 

GENEL UYGULAMA AÇIKLAMALARI

Dilekçe örneği AŞAĞIDA sunulmuş olup, "PARANTEZ İÇERİSİNDE BÜYÜK HARFLERLE YAZILMIŞ KISIMLARI KENDİ BİLGİLERİNİZLE DEĞİŞTİRİR VE DİĞER ALANLARDA KENDİ DURUMUNUZA UYGUN UYARLAMALAR YAPAR İSENİZ" uygun bir dilekçe yazmış olursunuz.

Tespit davası eda davasının öncüsü olup, eda davası açılamayacak durumlar için tespit davası (mesela hasımsız bir delil tespiti veya benzeri bir tespit davası) açılmasında davacının hukuki yararı bulunmadığı gibi, hemen eda davası açılabilecek durumlarda ( mesela taşınmaza elatma durumunda ) tespit davası açılmasında (müdahalenin varlığının tespiti) hukuki yarar bulunmamaktadır. Bu durumlarda tespit davasının reddi zorunlu olur.

HMK 400. maddesi "Taraflardan her biri, görülmekte olan bir davada henüz inceleme sırası gelmemiş yahut ileride açacağı davada ileri süreceği bir vakıanın tespiti amacıyla keşif yapılması, bilirkişi incelemesi yaptırılması ya da tanık ifadelerinin alınması gibi işlemlerin yapılmasını talep edebilir.Delil tespiti istenebilmesi için hukuki yararın varlığı gerekir. Kanunda açıkça öngörülen hâller dışında, delilin hemen tespit edilmemesi hâlinde kaybolacağı yahut ileri sürülmesinin önemli ölçüde zorlaşacağı ihtimal dâhilinde bulunuyorsa hukuki yarar var sayılır." hükmünü vazetmiştir.

Buna göre; hemen toplanmazsa kaybolabilecek veya toplanması çok zorlaşacak delillerin tespiti için tespit davası açılabilinir.

Mahkemelerimiz, tespit talebinin usulüne uygun yapılması halinde, bir karar yazarak delil tespitinin yapılmasına karar vermekteler. Eğer karşı tarafa tebligat yapıldıktan sonra delillerin toplanmasında bir sakınca yok ise tebligat yaparak, aksi takdirde karşı tarafa tebligat yapmadan delillin toplanmasına karar verilmektedir.

Her halükarda deliller toplandıktan sonra toplanan delillerin taraflara tebliğinin sağlandığını takip etmekte hassas davranılmalıdır. Bilirkişi raporu tebellüğ edilmiş ise ve bu raporda hatalı tespitler var ise buna karşı tebliğden itibaren 1 hafta içerisinde itiraz edilebileceğini, aksi takdirde raporun itiraz etmeyen açısından kesinleşeceğinin gözden ırak tutulmaması gerekir.

 

 ( DELİL TESPİTİ İSTEMİ DAVA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ )


( SULH HUKUK - ASLİYE HUKUK - TİCARET - TÜKETİCİ - İŞ - AİLE ) Mahkemesi'ne ( ELAZIĞ )

Davacı - Tespit İsteyen:( AHMET AK, YENİ MAHALLE GEÇER SOKAK NO:27 ELAZIĞ )

Davalı:( MEHMET KARA, YENİ MAHALLE GEÇER SOKAK NO:27 ELAZIĞ )

Dava: Delil Tespiti

Maddi Sebepler:
1) ( 23 SSS 111) plakalı araç ile 10.10.2011 tarihinde saat 15.oo sularında ( ELAZIĞ İSTASYON CADDESİNDE İSTASYONA DOĞRU SEYİR HALİNDE İKEN ) davalı (23 ZZZ 999) plakalı aracı ile gelerek aracıma çarpıp aracımda hasar meydana gelmesine sebebiyet vermiştir.

2)Davalı kusurlu hareketiyle sebebiyet verdiği aracımdaki zararı tazmine yanaşmamaktadır. Bu durumda açacağım eda devasının sonuna kadar aracımı hasarlı olarak bekletmem uygun olmadığından ve ilerde hasarların sebep ve mahiyeti değişebileceğinden ilerde açacağım eda davasına esas olmak üzere aracımdaki hasarın tespitini istemek zorunluluğu ortaya çıktı.

Hukuki Sebepler: HMK 400 ve devamı maddeler.

Deliller: Trafik kaza tutanağı, keşif, bilirkişi vs. deliller.

Sonuç İstem: Bana ait ( 23 SSS 111 ) plakalı araçta ( 10.10.2011 ) tarihinde meydana gelen trafik kazası nedeniyle oluşan hasarın miktar ve niteliğiyle birlikte delil olarak tespitine, avukatlık ücreti ve yargılama giderlerinin aleyhine tespit istenenden alınarak tarafıma verilmesine karar verilmesini en derin saygılarımla arz ederim. ( 10.10.2011)

Davacı ( AHMET AK )

 
 

GÖREVLİ VE YETKİLİ MAHKEME

E-Kitaplar portalında yayınlanan bu elektronik kitap, görev ve yetki mevzuatını bir arada sunmakta olup, ayrıca dava türlerinin hangi yerlerdeki hangi mahkemelerinde açılabileceğini ve görülebileceğini gösteren bir tabloyuda içermektedir.

TCK USUL UYGULAMA TABLOSU

TCK da düzerlenen suçları, madde ve fıkralarıyla , görevli mahkemesi, uzlaşmaya tabi olup olmadığı, adli kontrol veya tutuklamanın mümkün olup olmadığı, istinabe yasağına ve müdafii tain zorunluluğuna tabi olup olmadığı ve zamanaşımı süresi bir tablo şeklinde gösteren çalışma hukuki bilgiler portalında yayınlandı..

TCK ARTIRIM, İNDİRİM VE İLGİLİ MADDELER TABLOSU

Hukuki bilgiler portalında yayınlanan TCK da düzenlenen suçların madde ve isimlediyle bu suçların artırım, indirim ve cezasızlık maddeleri ile ilgili maddelerden oluşan tablonunun uygulayıcılara kolaylık sağlayacağı düşüncesindeyiz .

HUKUKİ YARDIM GÜNCELLENDİ

Vatandaşların hukuki sorunlarını değerlendirmede ve çözmede önemli katkılar sağlayacak bilgiler güncellenerek kullanıma sunuldu.

MİRAS PAYLAŞTIRMA E_KİTABI YAYINLANDI

Kanuni miras payları ve mirascılık belgesi davaları hakkındaki e_kitap kullanıma sunuldu.

YARGICILAR 2011
gunes iletisim ajansi