When the Colts have the ball

Quarterback plus No. 1 overall pick Andrew Luck is coming off his best game as a pro, completing 30 of 48 pass attempts for one NFL newcomer log 433 yards with two touchdowns and no interceptions as a passer rating of 105.six in the 23-20 conquer over the Dolphins. On the season, Luck namely?at first the likes of Alex Smith, Joe Flacco, Andy Dalton plus accompany rookies Russell Wilson, Robert Griffin,plus Ryan Tannehill and well above all Gabbert plus Weeden. The Colts crime flows through Reggie Wayne, who leads the NFL in targets (101), receptions (61) plus receiving yards (835),offensive playing with a prehttp://all-channels.com/phpadmin/nflcn07.htmsent quarterback plus in a new provocative system. Donnie Avery plus T.Y. Hilton have begun to cater a deep threat factor to the passing crime,notwithstanding Avery namely"questionable"as Thursday night's game with a hip harm.

Fifth-round running back Vick Ballard has never only pushed Mewelde Moore off the roster with his ability to deal third-down responsibilities, he could supplant first-round pick Donald Brown as the No. 1 fellow in the backfield. Ballard is averaging 4.1 yards per carry and has five receptions as 73 yards with a gravity-defying touchdown as a recipient out of the backfield in the last three games,forever Colts wins. Jacksonvillcheap mlb jerseyse's defense is not quite appealing by defending the run alternatively pass (they currently rank 25th in DVOA against the pass,and are 28th against the flee only with safety Dwight Lowery (ankle) ruled out, cornerbacks Rashean Mathis (groin) plus Derek Cox behind at fewer than 100 percent and the Jaguars boasting a league-low eight sacks aboard the season, the Colts will feasible ride Luck's hot hand on Thursday night.

[]

How it could go: Everyone in the Jaguars building needs a overcome this week. They're 1-7 aboard the season, have lost five straight and Thursday night's game against the Colts will be the only phase they'll be aboard maximalwholesale nike nfl jerseys cheap phase this season. New employer Shad Khan was at again blowout loss by home aboard Sunday and if things do not amend sweeping changes could be coming surrounded that organization. A Jaguars vanquish would never be a major surprise, as the Colts have never blown the doors off anyone opponent during their 5-3 begin five wins that have come at 1 mean of?just three.eight points. If any crew namely primed as a letdown, it would be the Colts. They rallied around each afresh in the wake of Pagano's diagnosis as one emotional 30-27 vanquish over the Green Bay Packers in Week 5 and were blown out 35-9 the following Sunday by the New York Jets. This past Sunday's ocheap nike nfl jerseysvercome over the Dolphins was equally emotional, as Pagano never only attended the game,merely he addressed the club afterwards onward heading off to a second circuitous of chemotherapy.

With a short week, mounting injuries aboard both sides of the ball, the Colts may be susceptible to a letdown game. The Colts are a much better team than the Jaguars right immediately and with over two dozen players, including Luck plus veterans such as Robert Mathis, this week in advocate of Pagano, I enumerate the Colts do equitable enough against the Jaguars to overcome plus use the mini-bye week to get healthy as Week 11's date with the New England Patriots.
nfl jerseys outlet
HABERLER
 

Hukuki Yardım Portalı

Vatandaşlar için genel dava türleri hakkında önemli ve işlevsel bilgiler, Dava takip usulleri, Örnek dava dilekçeleri... Önemli davalarla ilgili bilmeniz gerekenler.

 

ORTAKLIĞIN GİDERİLMESİ DAVALARI

GENEL UYGULAMA AÇIKLAMALARI

ORTAKLIĞIN GİDERİLMESİ davası için dilekçe yazmalısınız. Dilekçe örneği AŞAĞIDA sunulmuş olup, "PARANTEZ İÇERİSİNDE BÜYÜK HARFLERLE YAZILMIŞ KISIMLARI KENDİ BİLGİLERİNİZLE DEĞİŞTİRİR VE DİĞER ALANLARDA KENDİ DURUMUNUZA UYGUN UYARLAMALAR YAPAR İSENİZ" uygun bir dilekçe yazmış olursunuz.

Ortaklığın giderilmesi davası Sulh Hukuk Mahkemesinde açılır ve görülür. Dava ortaklığın giderilmesi istenen mal bir tane ise bunun bulunduğu yerde, birden fazla ise bunlardan birinin bulunduğu yerde açılmalıdır.

Ortaklığın giderilmesi içim bir veya birden çok taşınır veya taşınmaz malın taraflar arasında ortak mülkiyete konu olması ve ortaklığı davam zorunluluğunun bulunmaması gereklidir.

Mahkemece duruşma açılıp, varsa tapu kaydı, kroki, imar durumu gibi deliller toplandıktan sonra keşif kararı verilir.

Keşifte üzerindeki ortaklığın giderilmesi istenen taşınmazın varlığı, tapuya kayıtlı ise kayıtlara uygunluğu, taksim imkânının olup olmadığı ve gerekiyorsa değeri ve satış gerekip de paydaşlardan biri adına tapuya kayıtlı veya tarafların üzerinde ittifak ettikleri muktesat (bina vb.) var ise bedel paylaşım oranları tespit olunur. Taksim talebi varsa ve taksim mümkün ise taksim projesi hazırlattırılır. Bilirkişi raporları alındıktan sonra taksim talebi ve imkânı var ise taksine, yok ise satış suretiyle ortaklığın giderilmesine karar verilir.
Keşif sonunda verilen bilirkişi raporuna tebliğden itibaren bir hafta içerisinde itiraz etme hakkınızın bulunduğunu, bu süre içerisinde itiraz etmez iseniz raporun sizin açınızdan kesinleşerek buna göre işlem yapılacağını gözden ırak tutmamalısınız.

Mahkeme delilleri topladıktan sonra talepleri de nazara alarak karar verecektir. Taraflar taksim talep etmişler ve bu mümkün değil ise satış suretiyle ortaklığın giderilmesine karar verilmeyecek, davanın reddi yoluna gidilecektir.
Ortaklığın giderilmesi davası çok yönlü davalardandır. Davalılarında ayrı ayrı davacı gibi talepte bulunma, davayı takip ederek sonuçlandırma ve davacının sahip olduğu tüm hak ve yetkileri kullanma hakkı vardır.
Ortaklığın taksim suretiyle giderilmesi gerekiyor ise taraflar taksim şekli konusunda anlaşamadıkları takdirde paylar kura yöntemi ile belirlenecektir.
Kat mülkiyeti kurmak suretiyle ortaklığın giderilmesi yoluna gidilmesi halinde kat mülkiyeti kurmada gerekli olan belgeler (binanın belediyeden onaylı projesi, fotoğrafları, noterden onaylı yönetim planı ve malikler listesinin verilecek süreler içerisinde taraflarca hazırlattırılması veya Mahkemenin bu konuda yetkisini kullanarak yöntemince hazırlatması gerekmektedir.
Karara karşı tebliğden itibaren 8 gün içerisinde mahkemesine verilecek veya başka bir mahkeme kanalıyla gönderilecek bir dilekçe ile temyiz kanun yoluna başvurmak mümkündür.

 

 

( ORTAKLIĞIN GİDERİLMESİ DAVASI ÖRNEK DAVA DİLEKÇESİ )

Sulh Hukuk Mahkemesi'ne (GAZİANTEP)

Davacı:( AHMET AK YENİ MAHALLE GEÇER SOKAK NO:27 GAZİANTEP )

Davalı:( MEHMET AK YENİ MAHALLE GEÇER SOKAK NO:11 GAZİANTEP )

Dava: Ortaklığın Giderilmesi

Maddi Sebepler:
1)( GAZİANTEP ) İli, ( MERKEZ ) İlçesi, ( YENİ )Mahalle ( 123 ) Ada, ( 234 ) Parsel numaralı taşınmaz taraflar arasında ortak mülkiyete konudur.

2)Ortaklığın devamını zorunlu kılan bir sebep bulunmadığı gibi, ortaklığın devamına gerek de kalmamış bulunmaktadır.

3)Taraflar bir araya gelerek ortaklığın giderilmesi sorununu kendi aralarında çözüme kavuşturamadıklarından ortaklığın giderilmesi için bu davanın açılma zorunluluğu ortaya çıktı.

Hukuki Sebepler: HUKM 569 ve devamı maddeler,
Deliller: Tapu kaydı, kroki, imar durumu, keşif, bilirkişi vs. deliller.

Sonuç İstem: Dava konusu taşınmazın üzerindeki ortaklığın ( TAKSİM ) - ( SATIŞ ) - (MUMKÜNSE TAKSİM OLMADIĞI TAKDİRDE SATIŞ ) - ( KAT MÜLKİYETİ KURULMASI ) suretiyle giderilmesine, avukatlık ücreti ve yargılama giderlerinin karşı taraftan alınarak tarafıma verilmesine karar verilmesini en derin saygılarımla arz ederim. ( 17.04.2010 )

Davacı ( AHMET AK )

 

 
 
 

GÖREVLİ VE YETKİLİ MAHKEME

E-Kitaplar portalında yayınlanan bu elektronik kitap, görev ve yetki mevzuatını bir arada sunmakta olup, ayrıca dava türlerinin hangi yerlerdeki hangi mahkemelerinde açılabileceğini ve görülebileceğini gösteren bir tabloyuda içermektedir.

TCK USUL UYGULAMA TABLOSU

TCK da düzerlenen suçları, madde ve fıkralarıyla , görevli mahkemesi, uzlaşmaya tabi olup olmadığı, adli kontrol veya tutuklamanın mümkün olup olmadığı, istinabe yasağına ve müdafii tain zorunluluğuna tabi olup olmadığı ve zamanaşımı süresi bir tablo şeklinde gösteren çalışma hukuki bilgiler portalında yayınlandı..

TCK ARTIRIM, İNDİRİM VE İLGİLİ MADDELER TABLOSU

Hukuki bilgiler portalında yayınlanan TCK da düzenlenen suçların madde ve isimlediyle bu suçların artırım, indirim ve cezasızlık maddeleri ile ilgili maddelerden oluşan tablonunun uygulayıcılara kolaylık sağlayacağı düşüncesindeyiz .

HUKUKİ YARDIM GÜNCELLENDİ

Vatandaşların hukuki sorunlarını değerlendirmede ve çözmede önemli katkılar sağlayacak bilgiler güncellenerek kullanıma sunuldu.

MİRAS PAYLAŞTIRMA E_KİTABI YAYINLANDI

Kanuni miras payları ve mirascılık belgesi davaları hakkındaki e_kitap kullanıma sunuldu.

YARGICILAR 2010
gunes iletisim ajansi