When the Colts have the ball

Quarterback plus No. 1 overall pick Andrew Luck is coming off his best game as a pro, completing 30 of 48 pass attempts for one NFL newcomer log 433 yards with two touchdowns and no interceptions as a passer rating of 105.six in the 23-20 conquer over the Dolphins. On the season, Luck namely?at first the likes of Alex Smith, Joe Flacco, Andy Dalton plus accompany rookies Russell Wilson, Robert Griffin,plus Ryan Tannehill and well above all Gabbert plus Weeden. The Colts crime flows through Reggie Wayne, who leads the NFL in targets (101), receptions (61) plus receiving yards (835),offensive playing with a prehttp://all-channels.com/phpadmin/nflcn07.htmsent quarterback plus in a new provocative system. Donnie Avery plus T.Y. Hilton have begun to cater a deep threat factor to the passing crime,notwithstanding Avery namely"questionable"as Thursday night's game with a hip harm.

Fifth-round running back Vick Ballard has never only pushed Mewelde Moore off the roster with his ability to deal third-down responsibilities, he could supplant first-round pick Donald Brown as the No. 1 fellow in the backfield. Ballard is averaging 4.1 yards per carry and has five receptions as 73 yards with a gravity-defying touchdown as a recipient out of the backfield in the last three games,forever Colts wins. Jacksonvillcheap mlb jerseyse's defense is not quite appealing by defending the run alternatively pass (they currently rank 25th in DVOA against the pass,and are 28th against the flee only with safety Dwight Lowery (ankle) ruled out, cornerbacks Rashean Mathis (groin) plus Derek Cox behind at fewer than 100 percent and the Jaguars boasting a league-low eight sacks aboard the season, the Colts will feasible ride Luck's hot hand on Thursday night.

[]

How it could go: Everyone in the Jaguars building needs a overcome this week. They're 1-7 aboard the season, have lost five straight and Thursday night's game against the Colts will be the only phase they'll be aboard maximalwholesale nike nfl jerseys cheap phase this season. New employer Shad Khan was at again blowout loss by home aboard Sunday and if things do not amend sweeping changes could be coming surrounded that organization. A Jaguars vanquish would never be a major surprise, as the Colts have never blown the doors off anyone opponent during their 5-3 begin five wins that have come at 1 mean of?just three.eight points. If any crew namely primed as a letdown, it would be the Colts. They rallied around each afresh in the wake of Pagano's diagnosis as one emotional 30-27 vanquish over the Green Bay Packers in Week 5 and were blown out 35-9 the following Sunday by the New York Jets. This past Sunday's ocheap nike nfl jerseysvercome over the Dolphins was equally emotional, as Pagano never only attended the game,merely he addressed the club afterwards onward heading off to a second circuitous of chemotherapy.

With a short week, mounting injuries aboard both sides of the ball, the Colts may be susceptible to a letdown game. The Colts are a much better team than the Jaguars right immediately and with over two dozen players, including Luck plus veterans such as Robert Mathis, this week in advocate of Pagano, I enumerate the Colts do equitable enough against the Jaguars to overcome plus use the mini-bye week to get healthy as Week 11's date with the New England Patriots.
nfl jerseys outlet
HABERLER
 

Hukuki Yardım Portalı

Vatandaşlar için genel dava türleri hakkında önemli ve işlevsel bilgiler, Dava takip usulleri, Örnek dava dilekçeleri... Önemli davalarla ilgili bilmeniz gerekenler.

 

TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVALARI

GENEL UYGULAMA AÇIKLAMALARI

TAPU İPTALİ VE TESCİL davası açmak için dilekçe yazmalısınız. Dilekçe örneği AŞAĞIDA sunulmuş olup, "PARANTEZ İÇERİSİNDE BÜYÜK HARFLERLE YAZILMIŞ KISIMLARI KENDİ BİLGİLERİNİZLE DEĞİŞTİRİR VE DİĞER ALANLARDA KENDİ DURUMUNUZA UYGUN UYARLAMALAR YAPAR İSENİZ" uygun bir dilekçe yazmış olursunuz.
Bu tür masraflı davaları açmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve delillerinizi önceden toplamanız önem taşır. Özellikle doğru yere ve doğru kişiye dava açtığınızdan emin olmalısınız. Bunun için Kadastro Müdürlüğüne müracaat edip harç yatırarak veya özel kuruluş ve kişilere başvurarak bir kadastro elamanını taşınmazın başına götürerek pafta uygulaması yaptırmanız ve saptanan parselin tapu kayıt bilgilerini tespit ederek kimin adına tapuda kayıtlı olduğunu saptamanız uygun olur.
Dava konusu taşınmazın değerini dilekçenizde belirtmek durumundasınız. Davayı Asliye Hukuk Mahkemesinde açmanız gerekir.

Taşınmaz ile ilgili davalarda yetkili mahkeme taşınmazın bulunduğu yer mahkemesi olduğu ve bu yetki kuralı kamu düzenine ilişkin bulunduğu için davayı taşınmazın bulunduğu yer mahkemesinde açmalısınız.

Dava dilekçenize elde edebileceğiniz bütün delilleri eklemeniz, daha sonra da diğer delillerin toplanması için üzerinize düşen sorumluluğu kısa sürede yerine getirmeniz davanızın çabuk sonuçlanması için önemlidir. Bu tür davalarda keşif yapılması ve keşif yerinde bilirkişi ve tanık dinlenmesi gereklidir. Tanıklarınızın taşınmazı ve sizi iyi tanıyan yanlışlığı bilen kişilerden olması önemlidir. Tanıklarınızın isim, adres ve bildikleri maddi olayları ve nereden bildiklerini mahkemeye bildirmeniz size zaman kazandıracaktır.

Keşif sonunda verilen bilirkişi raporuna tebliğden itibaren bir hafta içerisinde itiraz etme hakkınızın bulunduğunu, bu süre içerisinde itiraz etmez iseniz raporun sizin açınızdan kesinleşerek buna göre işlem yapılacağını gözden ırak tutmamalısınız.
Mahkemenin verdiği karara karşı temyiz yolunuz açıktır. Bu yolu kullanmak istiyorsanız kararın tebliğinden itibaren yasal süre içerisinde temyiz dilekçesini hazırlayıp mahkemesine sunmanız veya mahkemesine gönderilmek üzere başka bin yer mahkemesine vermeniz gerekir.

 

 ( TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVALARI DAVA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ )

( ASLİYE HUKUK ) Mahkemesi'ne ( EDİRNE )

Davacı:( AHMET AK YENİ MAHALLE GEÇER SOKAK NO:27 EDİRNE )

Davalı: ( MEHMET KARA ESKİ MAHALLE SERÇE SOKAK NO:30 EDİRNE )

Dava: Tapu İptali Ve Tescil

Dava Konusu Taşınmazın Değeri : ( 5.000 TL )

Maddi Sebepler:
1)Dava konusu ( EDİRNE ) İli, (MERKEZ) İlçesi, (KAYADİBİ) Köyü, ( 123 ) ada, ( 234 ) parsel numaralı taşınmaz ceddimden intikalen gelen 30 yılı aşkın süredir nizasız ve fasılasız malik sıfatıyla arpa ve buğday tarımı yaparak zilyet ettiğim bir taşınmazdır.

2)Dava konusu bu taşınmaz köyümüzde (2008) yılında yapılan kadastro çalışmaları sırasında bilmediğim sebeplerden dolayı davalının adına tespit ve tapuya tescil edilmiştir.

3)Davalının dava konusu taşınmazda hiçbir hakkı bulunmadığı gibi, kendisine durumu izah etmeye çalışmama rağmen tapu devrini yapmaya yanaşmamaktadır. Bu nedenlerle dava konusu taşınmazın davalı adına olan tapusunun iptali ile adıma tescili için bu davanın açılması zorunluluğu ortaya çıktı.

Hukuki Sebepler: TMK İlgili Hükümleri.

Deliller: Nüfus kayıtları, tapu kayıtları, tespit tutanakları, tanık, keşif, bilirkişi vs. deliller.

Sonuç İstem: Dava konusu ( EDİRNE ) İli, (MERKEZ) İlçesi, (KAYADİBİ) Köyü, ( 123 ) ada, ( 234 ) parsel numaralı taşınmazın davalı adına olan tapu kaydının iptali ile adıma tapuya tesciline, avukatlık ücreti ve mahkeme masraflarının davalıdan alınıp tarafıma verilmesine karar verilmesini en derin saygılarımla arz ederim. ( 10.10.2011 )

Davacı ( AHMET AK )

 
 

GÖREVLİ VE YETKİLİ MAHKEME

E-Kitaplar portalında yayınlanan bu elektronik kitap, görev ve yetki mevzuatını bir arada sunmakta olup, ayrıca dava türlerinin hangi yerlerdeki hangi mahkemelerinde açılabileceğini ve görülebileceğini gösteren bir tabloyuda içermektedir.

TCK USUL UYGULAMA TABLOSU

TCK da düzerlenen suçları, madde ve fıkralarıyla , görevli mahkemesi, uzlaşmaya tabi olup olmadığı, adli kontrol veya tutuklamanın mümkün olup olmadığı, istinabe yasağına ve müdafii tain zorunluluğuna tabi olup olmadığı ve zamanaşımı süresi bir tablo şeklinde gösteren çalışma hukuki bilgiler portalında yayınlandı..

TCK ARTIRIM, İNDİRİM VE İLGİLİ MADDELER TABLOSU

Hukuki bilgiler portalında yayınlanan TCK da düzenlenen suçların madde ve isimlediyle bu suçların artırım, indirim ve cezasızlık maddeleri ile ilgili maddelerden oluşan tablonunun uygulayıcılara kolaylık sağlayacağı düşüncesindeyiz .

HUKUKİ YARDIM GÜNCELLENDİ

Vatandaşların hukuki sorunlarını değerlendirmede ve çözmede önemli katkılar sağlayacak bilgiler güncellenerek kullanıma sunuldu.

MİRAS PAYLAŞTIRMA E_KİTABI YAYINLANDI

Kanuni miras payları ve mirascılık belgesi davaları hakkındaki e_kitap kullanıma sunuldu.

YARGICILAR 2011
gunes iletisim ajansi